top of page

חברת בחוכמה
הבית להשקעות אלטרנטיביות

מה היא השקעה אלטרנטיבית?

אחד התחומים היותר מעניינים בעולם ההשקעות כיום הוא "השקעה אלטרנטיבית". המונח השקעה אלטרנטיבית מכיל בתוכו עולם ומלואו. השקעה אלטרנטיבית היא למעשה כל השקעה שאינה קשורה למסחר בשוק ההון כדוגמת מניות הנסחרות בשווקי ההון. כלומר זו אינה השקעה בשוק הראשי (בורסה) אלה מדובר בשוק המשני (מחוץ לבורסה).

בתוך המונח הזה ניתן למצוא הרבה מאוד תחומים מקבילים לשוק ההון הראשי (בורסה), כגון: קרנות גידור, הון סיכון, תשתיות, השקעה בפלטפורמות מימון המונים ובהלוואות חברתיות, אנרגיה ירוקה, קרנות פרטיות ועוד...

עולם ההשקעות האלטרנטיביות הינו עולם רחב מאוד ולעיתים אף מורכב, וצריך הבנה עמוקה לצורך ניהול הסיכונים בה. 

20.jpg

מי יכול להשקיע במוצרים אלטרנטיביים?

בשל המאפיינים הייחודיים של ההשקעה במוצר אלטרנטיבי, הידע וההבנה הפיננסית הנדרשת מצד הלקוח, הרגולציה הישראלית מאפשרת ברוב המקרים רק למשקיעים כשירים ו/או מסווגים לבצע השקעות אלו, וזאת למעט במקרים בהם פורסם תשקיף לציבור. השקעה במוצר אלטרנטיבי מחייבת את המשקיע להבין היטב במוצר שבו הוא בוחר לבצע את ההשקעה, ולוודא כי מאפייני המוצר תואמים את הצרכים, מטרות והסיכון הפיננסי שהוא הגדיר לעצמו. 

19.jpg

מה הסיכונים בהשקעות אלטרנטיביות?

רמת הסיכון בהשקעות אלטרנטיביות עשויה להיות גבוהה וזאת לצד הבטחת תשואה גבוהה. הכספים אינם נזילים, וזאת מכיוון שהתחייב לתקופה מסוימת ואינו יכול לצאת מההשקעה כאשר אינה מניבה לו כפי שציפה בהתחלת הדרך. 

18.jpg

מי אנחנו?

מקצועיות וניסיון - הניסיון והיכולת המקצועית שלנו בתחום ההשקעות עוזרים  לנו להביא רעיון חדש או הזדמנות השקעה שאותה זיהינו לידי מוצר השקעה שאפשר להציע ללקוח

חדשנות ויצירתיות - אנחנו מתחייבים להביא את כל החדשנות והיצירתיות  כדי לספק ללקוחותינו את ההשקעות המעניינות ביותר ולסייע להם להגיע לצמיחה גידול והשגת המטרות הפיננסיות שלהם

מצוינות וערך ללקוח - מצוינות מובילה אותנו ואיליה אנחנו שואפים בכל תחום שבו אנחנו עוסקים, אנחנו פועלים לספק ללקוחותינו ערך מוסף תוך הקפדה על שקיפות ותיאום ציפיות ביחס להשקעה שלהם.

21.jpg

מה גילינו, ולמה בחרנו בתחום הזה?

כאשר התחלנו לבחון את השוק מתוך כוונה לתת משהו ייחודי עבור לקוחות כשירים, חקרנו לעומקו ולרוחבו את שוק מוצרי ההשקעות האלטרנטיביות בעת הזו עם פוטנציאל רווח גבוהה ומצד שני  בחנו שימוש באמצעים וכלי גידור שונים על מנת להפחית את רמת הסיכון. כאשר העמקנו ולמדנו את מרבית התחומים ובנינו את הדרך שלנו – הבנו כי יש פוטנציאל להגדיל את כמות ההזדמנויות והיכולות ליצר הכנסות גבוהות יחסית מצד אחד, ומצד שני באמצעות הכלים להוריד את רמת הסיכון, לתת למשקיע כשיר הבטחה המגובה משפטית (חשבון נאמנות עם סט הוראות ברור) על הקרן. 

באמצעות אסטרטגיה זו ניתן ליצור קופון ידוע מראש או הכנסה חודשית קבועה, בהתאם להסכם ניהול הסיכונים של חברת הנאמנויות מול המשקיע יקבעו המסלולים בהם הוא ישתתף כאשר יהיו מגובים בסט ההוראות של המשקיע בהסכם.בחשבון הנאמנות של הלקוח תמיד יהיה כספו של המשקיע ו/או נכסים (ניירות ערך או כל בטוחה אחרת) באותו שווי או יותר בכל עת. 

9.jpg

מדוע בחרנו להיצמד לקרן אמריקאית המציעה שירות של השקעה אלטרנטיבית?

הסיבות מגוונות והן בעיקר עוסקות בערך שאנו מעוניינים לתת ללקוח, וכן רמת הבטחון של הלקוח בכל עסקה שהוא עושה, תוך כדי הפחתת סיכונים ככל האפשר, ולאפשר ללקוחות כשירים בלבד עם הון זמין החל מ2 מיליון דולר להנות מהשקעה אלטרנטיבית.

מה הקרן איתה בחרנו לעבוד יודעת לתת למשקיעים שלנו?
הקרן איתה אנו עובדים יצרה מודל פורץ דרך המבוסס על מתודולוגיה חדשנית, הקרן הוקמה כחלק מהטרנד עולמי החדש יחסית, אך הצומח במהירות, ואיתו מנגנונים חדשניים במטרה לתת אפשרויות מגוונות לשיפורי אשראי תוך כדי הפחתת  סיכונים למשקיעים מצד אחד, והשגת תנאים טובים יותר ליזמים בהחזרים מצד השני.  תחום זה כולל מגוון רחב של תעשיות, הביטוח, אשראי חוץ בנקאי, תשתיות ומגוון של פרויקטים ומיזמים אשר צריכים להעמיד הון עצמי נזיל או בטחונות כדי להגביר את הפעילות: מכירת יותר פרמיות ביטוח, מתן אשראי, ניהול השקעות, סחר בסחורות , מיזוגים ורכישות לרבות הרחבת פעילות פרויקט, תחליף אקוויטי ועוד. 

עד היום ההשקעות במכשירים של משפרי אשראי היו נחלתם של מוסדות פיננסים גדולים בארץ ובעולם, היום יותר מתמיד השקעות אלו נפתחו גם למשקיעים כשירים ומתווים החל מ 2 מיליון דולר אשר יצליחו להשיג הכנסה פסיבית וקבועה גבוהה מכל חלופה בנקאית או אג"ח המונפק בבורסה, ללא אותיות קטנות, ללא חשש לתנודות של השוק הגלובלי, מכשיר זה אינו מושפע מהסיכונים של המיזם. 

בדרך זו רמת הסיכון בהשקעה שואף
לאפס במסלול השקעות אלטרנטיבי חדש וסולידי שמאפשר למשקיעים ליהנות מביטחון על כספי ההשקעה וכמו כן גם לקבל הכנסה שנתית משביעת רצון.

16.jpg

מה הסיכון בהשקעה זו?

טווח הסיכון על עסקאות אלו הינו נמוך עד אפסי, וזאת מכיוון שטובתו של המשקיע עומדת מול ענינו כל העת, לדוגמא למשקיע במסלול הנפקה חדש עם אקזיט למכשירים בנקאיים - מכיוון שלוקח זמן עד שמאתרים לקוח המבקש לרכוש מכשיר פיננסי אותו הקרן מנפיקה ועליו הבנק יודע להתחייב, ישנו זמן ראשוני מההפקדה עד להנפקה בו הכסף עומד בחשבון הנאמנות ומחכה לעסקה. לצורך העניין יש מסלול פיקדון החל מ 2 מיליון דולר, שבו בתקופה שהכספים "ממתינים" לעסקה המשקיע יקבל קופון לפי ימים בהם שהה בהמתנה לעסקה. מסלול זה מוריד את רמת הסיכון על הרווח, מעבר לכל ציפייה.

אנו מתמקדים במספר מסלולים עיקרי:

המסלולים המוצעים ללקוחות הינם רבים, ומותאמים ללקוח על פי צרכיו ובהתייעצות אתו. להלן דוגמאות למסלולים בהם אנו מתמקדים בימים אלה ונותנים מענה רחב ככל האפשר ללקוחות כשירים עם צרכים מגוונים.

מסלול פקדון מאובטח מיועד למוסדיים ולקוחות כשירים - ללקוח או קבוצת לקוחות עם סכום מינימלי של 20 מיליון דולר ניתן לקבל קופון שנתי – בפיקדון מאובטח באחד הבנקים הגדולים בארה"ב לתקופה של 13 חודשים, עם כל הביטחונות שיש בבנק על פקדון. את הקופון ניתן לקבל בבת אחת (שווי הקופון נמוך יותר), או אחת לחודש כהכנסה מובטחת ופסיבית בראש שקט (הקופון גבוהה יותר).

מסלול פקדון זמני בחשבון הנאמנויות של הקרן ללקוחות כשירים וחברות – הסכום המינימלי 2 מיליון דולר, קופון שנתי אשר יחושב לפי ימים בהם שהה הלקוח בפיקדון, יוכל לצאת בכל זמן ללא קנסות – פיקדון זה נועד בעיקר ללקוחות שיש להם סכומי כסף גדולים הממתינים לפרויקט או להפקדה טובה יותר שאנו מציעים ללקוח.

מסלול הנפקה חדש עם אקזיט ל
מכשירים בנקאיים - ללקוח כשיר או חברה עם סכום מינימלי של 2 מיליון דולר ועד 25 מיליון דולר – ניתן לקבל קופון שנתי. הפקדת הכספים לחשבון נאמנות של חברת הנאמנויות. ניתן לצאת אחרי רבעון אחד – הקופון משולם אחת לרבעון ויכול גם להצטבר וליצר הכנסה נוספת על כספי הרווחים מהרבעונים הקודמים.

השירותים שיש בידנו להמליץ ללקוחותינו הם מיוחדים ולא קיימים במקומות אחרים, יש באפשרותנו להתאים מסלולים באופן מיוחד בהתאם לצרכים של הלקוח באותה עת, וזאת לטובת רווחיות הלקוח ולדורות הבאים. 

4.jpg

לסיכום

מצאנו אפיק פוטנציאלי עם רמת סיכון נמוכה מאוד למשקיעים כשירים או חברות, במיוחד בשוק כל כך לא ברור כפי שהוא מתנהג היום, עם רמת נזילות מאוד גבוהה ואפשרות לעבור בין מסלולים ללא קנס. כספי ההשקעה מובטחים בחשבון נאמנות, לא ניתן לשחוק אותם, להיפך בתקופת ההשהיה הראשונית ניתן לקבל קופון מינימלי מובטח לטווחים קצרים, נזילות הכספים גבוהה.


תמיד ניתן בהודעה של 60 ימי בנקים מראש, למשוך את הכספים, ללא תשלום עמלות וללא אותיות קטנות. 

bottom of page