תשובות קצרות לעניינים מסובכים

אם הגעת לכאן כנראה שיש לך לפחות שאלה אחת.

שאל אותנו!

נענה לך בחפץ לב, תוך יום עסקים אחד. 

שאלה:

"האם משכנתא היא באמת הלוואה מפחידה ומסוכנת?"

 

תשובה קצרה:

משכנתא היא ההלוואה הכי בטוחה הקיימת היום בישראל, הכי בטוחה לך והכי בטוחה לבנק, בריבית הכי נמוכה יחסית להלוואות אחרות הקיימות היום בישראל.

אין שום סיבה טובה להימנע ולא לקחת משכנתא, משתי סיבות עיקריות:

  1. תמיד אפשר לשנות את מסלול המשכנתא ולהתאים אותה למצבך הכלכלי או הנפשי, אפשר למתוח או לכווץ, אפשר להגדיל או לצמצם,  את התשלומים החודשיים, את המסלול,  את הריבית... ועוד אפשרויות נכון לאותו הזמן ואותו המצב.

  2. כי יש לך בית. הבית הוא הביטחון שלך ושל הבנק. מקסימום, במקרה הכי גרוע, במצבים יוצאי דופן, אם לא תוכל לעמוד בתשלומים החודשיים תמיד תוכל למכור ולקנות בית קטן יותר. זה לא סוף העולם. 

 

שאלה:

"שמעתי שהריבית נמוכה ועכשיו הכי כדאי לקחת משכנתא"

 

תשובה קצרה:

לפעמים, ריבית נמוכה במסלול לא נכון, יכולה לגרום לתשלומים מיותרים, שגויים וגבוהים מאוד. למה להפסיד כסף? תבדוק.

שאלה:

"אני רוצה להחזיר 3000 ₪ בחודש, זה מה שאגיד להם בבנק"

תשובה קצרה:

לקוח המבקש להחזיר 3000 ₪ בחודש (4000 ₪ או כל סכום אחר), כדאי שיבדוק מה יהיה ההחזר החודשי וכמה חוב יישאר בשנים הבאות, סכום ההחזר יכול להשתנות בהתאם לקביעות ותקנות הבנק. בנוסף, יכול להיות שבגלל שבקשת להחזיר 3000 ₪ בחודש יתאימו לך בבנק משכנתא לא נכונה עבורך.

שאלה:

"אני מתלבט דירה 4 חדרים או 5 חדרים?"

תשובה קצרה:

כדי לענות על שאלה זאת אנחנו מבצעים אבחון, נבדוק כספים, חובות והכנסות, נבדוק את יכולת ההחזר החודשי, נבדוק תוכניות עתידיות, ועוד המון בדיקות מקצועיות, אחר כך נחליט ביחד מה הכי טוב עבורך ועבור משפחתך. בכל מקרה, לא נסכים שתיקח משכנתא מלחיצה.

 

שאלה:

"מה הוא תמהיל המשכנתא המנצח לשנת 2019? "

 

תשובה קצרה:

אין דבר כזה. זה לא שאלה של ריבית נמוכה או גבוהה. המשכנתא צריכה להתאים לכל אדם או משפחה, לכל רצון, לכל מטרה, לכל יכולת, לכל מצב נפשי ורגשי, ולכל תוכנית וחלום באופן ספציפי, תמהיל זה כמו לתפור חליפה מיוחדת רק לך.

שלח שאלה בעילום שם

תודה על שאלתך!